Plugins - Category Order and Taxonomy Terms Order - Stable (latest release) - en to ru translation catalogue (34 entries)

note: Description of the plugin
en: Order Categories and all custom taxonomies terms (hierarchically) and child terms using a Drag and Drop Sortable javascript capability.
ru: Упорядочить категории и все пользовательские термины таксономии (иерархически) и дочерние термины, используя возможность сортировки перетаскиванием javascript.

note: Plugin Name of the plugin
en: Category Order and Taxonomy Terms Order
ru: Сортировка категорий и таксономия(иерархия) элементов

en: Taxonomy Terms Order
ru: Сортировка списка элементов

en: Save Settings
ru: Сохранить настройки

en: This will change the order of terms within the admin interface
ru: Это изменит порядок элементов в интерфейсе администратора

en: Admin Sort
ru: Администраторская сортировка

en: Auto Sort Description
ru: Автоматическая сортировка описаний

en: Additional description and details at
ru: Дополнительное описание и детали

en: global setting
ru: общие настройки

en: ON
ru: ВКЛ

en: OFF
ru: ВЫКЛ

en: Auto Sort
ru: Автоматическая сортировка

en: Administrator
ru: Администратор

en: Editor
ru: Редактор

en: Author
ru: Автор

en: Contributor
ru: Разработчик

en: Subscriber
ru: Подписчик

en: Minimum Level to use this plugin
ru: Минимальный уровень для использования этого плагина

en: General
ru: Главное

en: General Settings
ru: Общие настройки

en: Settings Saved
ru: Настройки сохранены

en: Items Order Updated
ru: Элементы заказа обновлены

en: Update
ru: Обновить

en: Total Posts
ru: Всего сообщений

en: Taxonomy Title
ru: Заголовок таксономии

en: Taxonomies
ru: Сортировка

en: This plugin can't work without javascript, because it's use drag and drop and AJAX.
ru: Этот плагин не может работать без javascript, потому что он использует перетаскивание и AJAX.

en: Taxonomy Order
ru: Порядок таксономии

en: plugin which allows to custom sort all posts, pages, custom post types
ru: плагин, который позволяет вручную сортировать все сообщения, страницы, типы сообщений

en: plugin which allows to custom sort categories and custom taxonomies terms per post basis
ru: плагин, позволяющий сортировать категории и пользовательские таксономии на основе каждой записи

en: Check our
ru: Проверьте наш

en: Read more
ru: Подробнее

en: Did you know there is an Advanced Version of this plug-in?
ru: Знаете ли вы, что существует расширенная версия этого плагина?

en: Did you find this plugin useful? Please support our work with a donation or write an article about this plugin in your blog with a link to our site
ru: Считаете этот плагин полезным? Пожалуйста, поддержите нашу работу пожертвованием или напишите статью об этом плагине в своем блоге со ссылкой на наш сайт
